V případě, že plánujete cestu autem přes Liberecký kraj, buďte obezřetní. Právě liberecké silnice patří k nejrizikovějším místům v Česku.

Pracovníci Ústředního automotoklubu ČR (ÚAMK), který projekt Rizikové mapy zpracovává v rámci projektu EuroRAP, ohodnotili 20 procent zdejších komunikací jako maximálně nebezpečné, u dalších dvaceti procent je středně vysoké riziko, že nehoda skončí smrtí nebo těžkým zraněním.

Mezi maximálně rizikové patří téměř osmnáctikilometrový úsek od Liberce k Dětřichovu nebo sedmnáctikilometrová část silnice I/10 ke státní hranici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tři roky sbírali pracovníci Ústředního automotoklubu ČR data k tomu, aby řidičům ukázali nejrizikovější úseky českých silnic. Mapa je součástí projektu EuroRAP, který už deset let ukazuje, jakým silnicím v Evropě se raději vyhnout.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.