Vlivný člen severočeské ČSSD Roman Houska, kterého v pondělí zastřelil v jeho chomutovském bydlišti neznámý vrah, neprožíval v uplynulých měsících nejlepší období.

Podle svědectví několika lidí z jeho okolí se mu postupně hroutilo vše, co dříve tak bezvadně šlapalo a zajišťovalo mu štědrý životní standard. 

Plány mu hatila především policie: vyšetřování dotačních podvodů a korupce v Ústeckém kraji nabourala zaběhnuté pořádky při luxování veřejných rozpočtů. V sociální demokracii nevyšel převrat Michalovi Haškovi, ke kterému měl Houska rozhodně blíž než k Bohuslavu Sobotkovi. A k tomu soudy poslaly za mříže Alexandra Nováka, Houskovo hlavní severočeské politické dvojče.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.