Andrej Babiš, který má v těchto dnech rozhodující slovo při vytváření nové vlády, chce rozšířit svůj vliv v médiích. V blízké době hodlá získat nejposlouchanější rádio v Česku. Na dotaz HN potvrdil, že jedná o koupi Rádia Impuls.

„Zatím ale není nic dohodnuté,“ řekl podnikatel a politik, který vlastní také vydavatelství Mafra vydávající deníky MF Dnes a Lidové noviny.

Rádio Impuls poslouchá denně více než milion lidí a loni před zdaněním a odpisy vydělalo téměř 90 milionů korun.

Cena za celý podíl ve společnosti Londa, které Impuls patří, se tak může pohybovat mezi půl a tři čtvrtě miliardy korun. Spolu s Impulsem by majitel Agrofertu a šéf hnutí ANO získal i rádio Rockzone, které také Londa vlastní. Jak velký podíl chce koupit, však Babiš neuvedl.

Firma ze dvou třetin patří německé mediální společnosti Eurocast, zbylou třetinu drží český podnikatel Ivan Baťka: majitel břeclavské chemičky Fosfa je zodpovědný za řízení rádií.

Babiš kromě zájmu o Rádio Impuls také hledá způsob, jak navázat spolupráci s jedničkou mezi regionálními rádii – společností Media Bohemia. Ta vlastní nebo spoluvlastní 31 rozhlasových stanic včetně Rádia Blaník, Fajn Radia, Hitrádia či Rock Radia. V součtu její stanice denně poslouchá okolo jednoho a půl milionu lidí.

Skupině také patří mediální společnost, která prodává klientům reklamu ve vlastních rádiích, ale i v dalších médiích. Nově například na filmovém serveru Csfd.cz.

Původní Babišův plán získat celou skupinu podle informací HN nevyšel: majitelé totiž regionální rádia prodat nechtějí.

Šéf akvizic Agrofertu Libor Němeček už v červenci pro HN řekl, že Babiš by chtěl získat i televizi. „Kdyby byla některá z hlavních televizí v Česku na prodej, tak by nás zajímala,“ prohlásil.

Podle Němečka smysl dává velká televize, tedy Nova nebo Prima. Ani jedna však podle něj není na prodej.
Babiš do médií vstoupil loni založením bezplatného týdeníku 5plus2. Letos k němu přikoupil vydavatelství Mafra a slovenský Ekopress, který vydává Hospodárske noviny.

Vše o plánech Andreje Babiše a situaci na mediálním trhu najdete ve středečních HN.ctete streda

Související