Po půjčce 700 milionů korun, kterou vláda odsouhlasila před třemi týdny, pošle do Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) další jednu miliardu korun. Díky těmto prostředkům bude moci největší česká zdravotní pojišťovna do konce roku zaplatit za lékařskou péči.

Postup ministra zdravotnictví v demisi Martina Holcáta chválí i stínový ministr ČSSD Svatopluk Němeček. "Pokud by to vláda neudělala, tak by zřejmě došlo k ohrožení plateb VZP zdravotnickým zařízením," vysvětlil. Podle něj je to jedno z nutných stabilizačních opatření.

VZP už před časem žádala po vládě půjčku dvě a půl miliardy, které jí chybějí na úhradu nemocnicím. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna žádala stát o dvě a půl miliardy korun, které by jí na konci roku chyběly pro platby nemocnicím. V příštím roce by i díky navýšení plateb za státní pojištěnce mělo jít do zdravotních pojišťoven 235 miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.