Nadcházející summit Východního partnerství, který ve čtvrtek začal v litevském Vilniusu, měl být původně korunován podpisem významných a roky domlouvaných dohod o přidružení a o volném obchodu mezi Evropskou unií a Ukrajinou.

Na poslední chvíli však ukrajinský prezident Viktor Janukovyč otočil směrem k Rusku a podpis důležité dohod se tak odložil na neurčito. Nejdiskutovanějším tématem na místo toho budou velice pravděpodobně výroky britského premiéra Davida Camerona.

Ten totiž pod tlakem znepokojených obyvatel britského souostroví vyjádřil nesouhlas s otevřením pracovního trhu Bulharsku a Rumunsku, ke kterému dojde na začátku příštího roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.