Mobilní operátor T-Mobile do konce roku zavede možnost placení za aplikace z internetového obchodu Google Play přímo z vyúčtování služeb pro tarifní zákazníky nebo z kreditu pro uživatele předplacených karet Twist. Do budoucna chce možnost rozšířit i na další operační systémy a sociální sítě. Konkurence tuto možnost pro nejrozšířenější systém Android připravuje.

Zprovoznění služby je postupné, do 14 dnů si možnost platby za mobilní aplikace, hry či hudbu budou moci vyzkoušet všichni zákazníci operátora, jejichž mobilní telefon využívá operační systém Android. Podmínkou je aktivní služba T-Mobile m-platba.

"Nákup na Google Play bude pro naše zákazníky ještě pohodlnější, bez nutnosti zadávat někam údaje ze své platební karty. Zaplatí jednoduše v rámci vyúčtování služeb nebo jim bude částka přímo stržena z kreditu," uvedl ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobilu Milan Hába.

Konkurenční Telefónica podle mluvčího Hanyho Farghaliho placení za aplikace prostřednictvím měsíčních vyúčtování zavede v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. S Googlem se firma už dohodla, s provozovateli dalších platforem jedná. Vodafone umožňuje svým zákazníkům nakupovat aplikace z Windows Phone Store pomocí mobilní platební brány M-peněženka. "Do budoucna není vyloučeno, že přibude ještě možnost nakupovat aplikace přes M-peněženku i z Google Play, BlackBerry World nebo AppStore," dodala mluvčí Markéta Kuklová.

Google Play nabízí velké množství titulů od nejrůznějších aplikací přes hry a knihy až po více než 18 milionů hudebních skladeb. Z bezpečnostních důvodů činí maximální hodnota jedné transakce přes m-platbu u T-Mobilu 1500 korun, denní limit je nastaven na 3000 korun.

Související