Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák přišel s dalším návrhem, jak rychle a navíc bezplatně vyřešit zákaz stavby D3 v okolí Tábora. Ta nesmí pokračovat kvůli rozsudku soudu, který dal za pravdu majitelům motocentra, že přeměna silnice na dálnici by je odřízla od jediné přístupové cesty.

Žák ale zjistil, že k motocentru vede ještě jedna komunikace. "A ta by se dala u soudu prohlásit jako přístupová. Oni by se tedy nemohli vymlouvat na to, že se tam nedostanou, a stát by nemusel budovat sjezd za 60 milionů nebo platit výpalné. V podstatě by to bylo zdarma," popsal Žák serveru IHNED.cz.

Majitel motocentra Pavel Bratránek ale nad ministrovým návrhem žasne. "Jestli myslí tu cestu přes rozorané pole z Měšic, tak to už na pořadu dne jednou bylo. Měšičtí proti tomu sepisovali petici. Navíc když u nás hořelo, tak se tudy nedostali ani hasiči," řekl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.