Bývalý prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela je pohřben. Stalo se tak v jeho rodné vesnici Qunu, 900 kilometrů na jih od hlavního města Johannesburgu.

Rakev zabalenou do státní vlajky JAR přivezli vojáci do speciálně vybudovaného stanu ve vesnici, kde se celý ceremoniál konal. Přítomno bylo až 4500 hostů. Těsně u rakve se sešla Mendelova nejbližší rodina.

V čele stanu bylo zbudováno řečniště. Nad ním visel zavěšený portrét bývalého prezidenta. Kolem dokola plápolalo 95 bílých svící, každá znázorňující jeden rok jeho života.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.