Vláda Bohuslava Sobotky se chystá ukončit praxi, kdy někteří úředníci dostávají skrytě obrovské odměny, aniž by bylo jasné proč.

Typickým příkladem může být případ bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové, které Petr Nečas tajně přidělil i více než milion korun ročně.

ČSSD, ANO a lidovci se v těchto dnech domluvili na úpravě novely služebního zákona tak, aby pro odměňování úředníků existovala jasnější pravidla.

"Chceme zrušit smluvní platy, měly by být tarifní. Chceme také, aby existovaly limity na odměny v rámci procent. Dokážu si ale představit debatu nad odměňováním specialistů, zejména v oblasti IT. To znamená, že někteří lidé budou lépe placení, protože jinak by je stát neměl možnost získat a musel by si je najímat ještě dráž formou outsourcingu," řekl serveru IHNED.cz Jeroným Tejc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.