Dynamika vazeb mezi Francií a Německem je podle francouzského prezidenta Francoise Hollanda klíčová pro existenci EU. Proto v úterý představil projekty, které mají vztahy mezi dvěma největšími ekonomikami unie posílit.

Hollandovy nápady ovšem nebude jednoduché realizovat, jak upozorňuje deník Le Monde. Rozdíly mezi bývalými motory evropské integrace jsou příliš velké.

Francouzský prezident navrhuje "ekonomickou a sociální konvergenci", která by zahrnovala především harmonizaci daňové politiky. Ta by se týkala zejména podniků. Hollande také uvítal rozhodnutí o zavedení minimální mzdy v Německu.

Podle francouzského deníku ale jen obnovuje myšlenku z roku 2010, kdy podobný záměr vyhlásili jeho předchůdce Nicolas Sarkozy a německá kancléřka Angela Merkelová. Ač se jednalo o rozhodnutí na nejvyšší úrovni, pro jeho realizaci země dosud nepodnikly téměř nic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.