Vyrostly v USA, zajímavě se oblékají, mají neotřelé názory na svět. A k tomu nosí hidžáb. Tyto mladé muslimky si říkají "mipsters".

"Mipster je vždy vepředu, pokud jde o nejnovější hudbu, módu, umění, kritické myšlení, jídlo, představivost, kreativitu a vůbec všechno," vysvětlují v záhlaví facebookové stránky Mipsterz. Na první pohled jde o popis běžného hipstera, tedy člověka, který je "zasvěcený" do posledního společenského dění a zároveň má originální vkus v hudbě nebo vlastní pohled na módní trendy.

Pro mipstery, tedy hipstery, kteří vyznávají islám, je navíc důležitý rozměr jejich víry.

"Mipster je někdo, kdo hledá inspiraci v islámské tradici posvátných knih, mystických básníků, nebojácných proroků, inspirativních politiků, zasvěcených imámů a ostatních lidských bytostí pátrajících po transcendentním stavu vědomí," dodávají na svém Facebooku.

Ze skupiny muslimských dívek, které na internetu debatovaly o všem, od nejnovějších hudebních trendů po politiku a válku, se postupně stala otevřená komunita věřících mladých žen.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.