Pátečním odchodem Václava Klause mladšího z vedení Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) a následnou rezignací ředitele gymnázia Nový PORG Martina Metelky eskaloval konflikt mezi vedením prestižních škol a správní radou v čele s bývalým ředitelem ČEZ Martinem Romanem.

V pondělí se Roman proto pokusil dopisem vysvětlit situaci rodičům, kteří platí i téměř 90 tisíc školného za rok. "Kořenem současného sporu je bohužel věc, kterou jsem podcenil, a to, že Václav Klaus se stále více cítil jako majitel PORG, jak to ostatně sám uvedl v dopise na rozloučenou," napsal Roman.

"Moje návrhy, jak školu dále zlepšovat, založené především na mých rozhovorech s vámi rodiči, vnímal jako nepřijatelné zasahování do jeho „vlastnických práv“ a nakonec proto rezignoval," vysvětluje dál.

Václav Klaus mladší s Romanem nesouhlasil. "Nehodlám příliš komentovat  toto vyjádření. Je to mezi mnou a panem Romanem. Žádný majitel PORGu jsem nikdy nebyl, což lze snadno zjistit. Nechci se do toho nechat zatáhnout a bojovat s předním českým miliardářem," vyjádřil se pro server IHNED.cz Klaus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.