Čínská metropole Peking je kvůli znečištění ovzduší "stěží vhodná" k životu. Uvedla to ve čtvrtek oficiální zpráva čínských vědců. Vláda také oznámila další kroky, které by měly kvalitu ovzduší zlepšit.

Zpráva vydavatelství pekingské Akademie sociálních věd a šanghajské Akademie sociálních věd označila Peking za druhé nejznečištěnější město ze 40 velkých světových měst po Dillí. Americký list The New York Times minulý měsíc poznamenal, že "v poslední době je velmi špatný den v Pekingu průměrným dnem v Dillí". Ovzduší obou měst trápí rapidní expanze průmyslu a automobilové dopravy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Peking je hned po Dillí nejznečištěnější metropolí na světě. Uznali to čínští vědci v nové oficiální studii. Vláda zakládá fond, do kterého vloží miliardy na odměňování firem, které vyčistí své provozy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.