Měli jsme stavby roztodivných pojmenování: míru, komunismu, mládeže, most Inteligence... Teď se možná dočkáme "staveb národního významu". Alespoň takový zákon sepsal poslanec ANO Martin Kolovratník. Proti těmto stavbám, které za "národní" prohlásí prostá většina poslanců, se nebude možné odvolat.

Jak ale může v demokratické zemi existovat správní rozhodnutí, proti němuž neexistuje odvolání? Pokud by se občané nemohli zákonnými prostředky bránit například proti dopravní tepně zasahující do chráněné krajinné oblasti, bylo by to v rozporu se základními právy a pravidly demokracie. Tím spíš je neuvěřitelné, že nejde o výkřik jednoho umanutého poslance. Hlásí se k němu obě největší vládní strany. Jen by asi bylo pro vládu ošemetné, aby sama přišla s tak podivným zákonem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.