Prezident Miloš Zeman se ve videorozhovoru pro server Aktuálně.cz vyjádřil k současnému dění na Ukrajině. Podle Zemana Rusko chladnokrevně využilo slabosti Ukrajiny a ukrajinské vlády.

Zeman také zkritizoval ukrajinský jazykový zákon. „Zakázat třetině obyvatelstva používat svůj rodný jazyk dokáže jenom idiot,“ říká v rozhovoru.

Prezident naopak vítá chystaný podpis asociační dohody mezi Ukrajinou a EU. Ty jsou připraveny podepsat 21. března. „Toto je jediný způsob, jak Ukrajina může být rovnoprávným partnerem Ruska,“ myslí si Zeman. Podle něj je úkolem Evropské unie, aby Ukrajinu posílila.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.