Kamkoliv se spisovatel Bohumil Hrabal v Americe hnul, všude na něj čekaly vzkazy od studentky řečené Dubenka. Tuto přímočarou Američanku s ruksakem a pětikilovým slovníkem v podpaží, "anděla zatoulaného do Spokojených států amerických", Hrabal poznal v létě 1988 v Praze. Rok nato mu zorganizovala cestu do Ameriky, načež ji spisovatel s něhou zvěčnil a vyznal jí lásku v dopisech sice neodeslaných, zato knižně vydaných v nákladu 150 500 kusů pod názvem Listopadový uragán. A pak se po dívce slehla zem na dalších pětadvacet let.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.