Po dvou letech odkladů a výmluv se blíží chvíle, kdy budou stát či města povinně věšet na internet, jak hospodaří s veřejnými penězi. Poslanecké kluby se předběžně dohodly na úpravách, s nimiž odhlasují zákon o registru smluv.

Pokud vše půjde hladce, budou muset od příštího roku smlouvy a doklady o hospodaření zveřejňovat na centrálním webu státní instituce, státní firmy, města a kraje. Pro obce do 5000 obyvatel začne tato povinnost platit až za další dva roky. Vychází se tak vstříc největším kritikům předlohy, Svazu měst a obcí. Ten tlumočil i obavu, že někteří starostové budou muset teprve nakoupit počítač. "Malé obce dostanou čas na to, aby si na změnu zvykly," řekl zpravodaj zákona Jan Chvojka (ČSSD).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.