Adriena Šimotová je stejně nesmrtelná. Ať už pro ty, kteří ji znali osobně, či pro milovníky jejího díla. Byla osobností empatickou, otevřenou a dávající.

Její subtilní ženské umění, pracující se základní kresbou a přírodním pigmentem, se stalo uznávanou sběratelskou záležitostí: nešlo k němu nemít citový vztah. Ostatně patřilo k malířčině zásadním životním potřebám a i ve chvílích, kdy byla odkázána na invalidní vozík, si k tvorbě našla cestu. Když se s ní autorka tohoto textu viděla naposledy, vypily spolu lahev portského a Šimotová ukazovala dlouhé dřevěné násady na konci s bambulkami, které namáčela do pigmentu a rozmáchlými tahy pak vytvářela velkoformátové kresby na papíře položeném na zemi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.