Ke konci se chýlí jeden z největších obchodů pražského magistrátu. Cena se šplhá nad miliardu korun. A neobejde se bez značných kontroverzí. Pražští radní chtějí už zhruba dva roky vykoupit menšinový podíl v Pražských službách, kde vlastní 76 procent akcií. Pokud by hlavní město firmu vlastnilo ze sta procent, mohlo by jí zadávat zakázky bez soutěže, takzvaně "in-house".

Právě tendry na svoz odpadu či samotné Pražské služby jsou přitom tak ožehavým tématem, že kvůli nim v tomto volebním období padly už dvě koalice. Poslední tři roky zadává Praha na svoz odpadu krátkodobé zakázky v jednacím řízení bez uveřejnění, protože víceleté tendry vždy spadly pod stůl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.