Kromě mateřských školek budou mít pracující rodiče nově jinou možnost, kam dát své dítě. Poslanci v pátek schválili vznik takzvaných dětských skupin, které bude moci zřídit například zaměstnavatel, vysoké školy nebo úřady. 

V takové skupině bude maximálně 24 dětí. Požadavky na jejich provoz budou mírnější, než u klasických školek. Musí mít ale plán výchovy péče, vhodné prostory i personál.

Pokud skupiny schválí i senátoři a podepíše prezident, mohly by vzniknout od září. 

V současné době často nemají mateřské školy dostatečnou kapacitu míst a děti musí odmítat. Rodiče jsou tak nuceni s nimi zůstat doma místo toho, aby se vrátili zpět do zaměstnání. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.