Budova Nového divadla v Plzni k sobě poutá pozornost svou cenou 870 milionů, zářící červenou fasádou a také více než stotunovou nakloněnou betonovou čelní deskou plnou oválných otvorů.

Hlavní unikát stavby, která se divákům otevře v září, se ale skrývá uvnitř, je protkaná špičkovými technologiemi, které rozhýbávají jeviště. A to doslova - nahoru a dolů, dopředu i dozadu, vlevo, vpravo.

"Bude to nejmodernější divadlo v Česku, a vzhledem k tomu, že se divadla zase tak často nestaví, tak i jedno z nejmodernějších v celé Evropě," říká před komplexem v Jízdecké ulici Petr Suchomel.

Byl to právě on, kdo se svým týmem všechna ta hydraulická hýblátka a hi-tech vnitřnosti vymyslel. A také už druhý rok v Plzni řídí jejich instalace a na vše dohlíží.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.