Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky na ministerstvu dopravy proběhla ve čtvrtek téměř idylicky. Předseda vlády pochválil resort vedený Antonínem Prachařem (ANO), že má dobře nastavené priority a že si od něj slibuje ozdravení dopravní infrastruktury".

Ne ve všech směrech panuje ale v koalici tak jednoznačně pozitivní pohled na dění v klíčovém resortu. Na vině je mýtný systém, respektive zakázka na projektového manažera. Ministerstvo vyhlásilo tento tendr na začátku června a v něm stanovilo cenu za služby 100 milionů korun. Projektový manažer má pro resort ještě letos vypracovat různé varianty výběru mýta po roce 2016, zhodnotit jejich efektivitu a spolupracovat s ministerstvem na zadávacích podmínkách budoucí soutěže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.