Dopravní podnik hlavního města Prahy vypsal veřejnou zakázku na nákup 84 aut a 20 dodávek, které bude průběžně odebírat až do ledna 2017. Zaplatit za ně hodlá až 43 milionů korun. Nová vozidla mají částečně nahradit ta, která si podnik v minulosti pořídil na leasing a postupně je musí vrátit.

Od nákupu si DPP slibuje úspory. "V rámci úsporných opatření, která jsme přijali pod vedením generálního ředitele Jaroslava Ďuriše, došlo ke snížení počtu osobních a užitkových vozidel," uvedl tiskový mluvčí Jiří Štábl.

Kolik ušetří, ale dopravní podnik ještě neví. "Úspora půjde vyčíslit až po vypsané soutěži. Předpokládám, že konečná cena bude drtivě nižší než ta, na kterou je zakázka vypsaná," dodává mluvčí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.