Ruské embargo na potraviny z Evropské unie a USA poškozuje výrazně kromě prodejců potravin i místní provozovatele restaurací a kaváren, kteří musí hledat alternativní zdroje a svou nabídku omezit, píše Reuters.

Sankcemi Rusko odpovědělo na tlak Evropské unie a USA, které omezovaly činnost ruských bank a firem, sankce se týkaly i politiků, podnikatelů a armádních činitelů. Evropa nyní řeší, jak se se ztrátou velkého odběratele srovnat.

Obyvatelé Ruska však také přicházejí o mnoho zboží, na které byli zvyklí. Francouzské sýry, australský hovězí steak či rizoto s mořskými plody mizí z jídelních lístků mnoha restaurací. Do země nepřicházejí z Evropské unie, USA, Kanady, Norska a Austrálie maso, ryby a mořské plody, mléčné výrobky, sýry, ovoce, zelenina a další.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.