Hazard v Česku se musí připravit na další přiškrcení. V době, kdy města hromadně zakazují provozy stovek heren, chce ministerstvo financí vytlačit automaty ze všech hospod, barů a restaurací. Tak, jak to udělali například v Polsku nebo ve Francii. A podle stejných zahraničních vzorů by už hazard přestal být běžnou součástí českých ulic: v budoucnu by byl soustředěný jen do menšího počtu kasin.

Na ministerstvu je právě před dokončením dlouho očekávaný nový loterijní zákon. Úřad ho představí až v říjnu, podle informací HN počítá v restauracích se zákazem jakéhokoli hraní. "Ano, v té současné verzi zákona je hazard v takových provozovnách zcela zakázaný," potvrdil náměstek Ondřej Závodský, pod kterého tahle oblast na ministerstvu spadá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.