Marek Plášil bude v OK-TOURS odpovědný především za segment prodeje letenek a zajišťování služebních cest, za oblast příjezdové turistiky a také za rozvoj produktu cestování pro seniory.

Marek Plášil do OK-TOURS přichází ze sdružení cestovních kanceláří Travel Aliance z pozice předsedy představenstva. Téměř 17 let pracoval pro leteckou společnost České aerolinie. Zde prošel nejrůznějšími manažerskými pozicemi, z nichž většina byla na zahraničních zastoupeních společnosti. Naposledy v Tel Avivu v letech 2009 – 2012, kde Marek působil na pozici General Managera. V letech 1998 – 2002 působil na zastoupení společnosti v New Yorku, kde bylo jeho úkolem také mimo jiné vypořádat se s následky událostí 11. září a vyrovnat se s následnou krizí v letecké dopravě. Mezi jeho další působiště patří Dubaj ve Spojených arabských emirátech, Baku či Bukurešť.

Marek Plášil studoval obor sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, je mu 40 let, a má dvě děti.  

 

Probíhající restrukturalizační změny se nedotknou nejvyššího managementu společnosti. Její zakladatel Pavel Trejtnar bude i nadále pokračovat ve funkci předsedy představenstva OK-TOURS, stejně jako Petr Skřivan ve funkci místopředsedy představenstva a Miroslav Bělovský jako člen představenstva. 

 

Související