Slovenský podnikatel Juraj Jariabka byl přesvědčený, že člověk, jehož si najal na vyprání špinavých peněz v Asii, je narkoman a slíbenou provizi pět tisíc eur nutně potřebuje. Byl to ale novinář a jeho tajné nahrávky a svědectví vynesly Jariabkovi čtyři roky ve vězení v Hongkongu.

Příběh, který nedávno proletěl slovenskými médii, má přitom i významnou tuzemskou linku. Jariabka se podle českých detektivů podílel na vytunelování letos zkrachovaného Metropolitního spořitelního družstva, jež spravovalo vklady za 12 miliard korun a ze kterého podle policejních důkazů odtekla nejméně jedna a čtvrt miliardy. Právě Jariabka podle poznatků státních zástupců čistil peníze 14 tisíc klientů záložny přes účelově založené hongkongské firmy a jejich bankovní konta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.