Narodil se nedlouho po konci druhé světové války – v červenci 1945. V díle francouzského spisovatele Patricka Modiana ale jako by největší válečný konflikt historie pokračoval. Našel v něm velké téma, k němuž se často vrací a snaží se na ně podívat jinak, přitom z jistého pohledu stejně: to, co přetrvává, jsou propletené vrstvy zapomenutých, utajených a z hlediska vypravěče (a tedy čtenáře) nedostupných informací.

Modiano volí stále nové postavy a vypráví stále jiné příběhy, ale jeho knihy jsou v něčem pořád stejné. Rozhodně ale ne obehrané či únavné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nobelovu cenu za literaturu ve čtvrtek získal francouzský spisovatel Patrick Modiano.
  • Patří k proudu současných autorů, kteří velmi pěstují jazyk a styl svých knih.
  • Jeho romány kupí otázky, upozorňují na nejasnosti, vypíchnou bolavá místa osudů postav, kterých na ulici potkáváme denně desítky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.