Devětačtyřicetiletá Francouzka Catherine Coupetová nově šéfuje společnosti Groupe Chèque Déjeuner, která působí v oblasti řízení lidských zdrojů a komplexního poradenství. Firma, která mimo jiné nabízí jídelní či dárkové kupony, působí ve třinácti zemích Evropy.

Mezi ně patří Bulharsko, Itálie, Maďarsko, Německo i Česká republika. Tomuto globálnímu koncernu posledních padesát let šéfovali výhradně muži. Coupetová se tak stává jeho první prezidentkou a generální ředitelkou. Ve funkci vystřídala Jacquese Landriota.

Sama Coupetová má za sebou šestadvacet let práce ve skupině. Pracovní kariéru zahájila po absolvování Obchodně podnikatelského institutu v Lille. Do skupiny Groupe Chèque Déjeuner nastoupila v roce 1988. Firemní hierarchií stoupala postupně od postu obchodní zástupkyně přes regionální ředitelku až po pozici šéfky obchodu a marketingové ředitelky pro celou Francii. V roce 2001 k funkcím přibyly pozice generální ředitelky divize Chèque Lire, dceřiné společnosti Groupe Chèque Déjeuner.

Coupetová je matka dvou dcer a žije střídavě v Paříži a v jižní Francii. Pracovní týdny tráví v Paříži, ale své víkendy vždy s rodinou na jihu Francie. Říká se o ní, že má výborně organizovaný čas. "Já si řídím své pracovní dny, ale má mladší dcera řídí všechny mé víkendy. Tak je to alespoň vyvážené," řekla nová šéfka.

V Česku působí firma s poukázkami od roku 1995 a  zaměstnává okolo stovky lidí. Za rok 2013 dosáhla tuzemská pobočka tržeb téměř 165 milionů korun, zisk se pohyboval okolo 38 milionů.

Související