Proti jsou vysoce postavení soudci, advokátní komora, exekutoři i významní profesoři práva. Na ministerstvu spravedlnosti přesto věří, že dokážou výrazně přepsat nový průlomový občanský zákoník, jímž se Česko řídí teprve od začátku letošního roku.

Náměstek ministryně Robert Pelikán, dlouhodobý kritik zákoníku, je přesvědčený, že normu změní už od roku 2016. Zákoník, který řeší vše od dědictví a reklamací přes smlouvy či fungování firem až po sousedské spory, má tři tisíce paragrafů. Pelikán chce upravit až každý desátý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.