Vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou se zhoršují ve všech sférách, včetně té ekonomické. Pro mnohé ukrajinské podnikatele je ale mimořádně obtížné najít jiný trh než ten ruský. A naděje, že právě byznys bude pomáhat nalézt cestu z rusko-ukrajinské konfrontace, se zatím ukazují jako liché.

"Osmdesát procent naší výroby šlo do Ruska. To prakticky skončilo. Problémy dělá ruská celnice, a hlavně naši odběratelé mají také problémy, snižují výrobu. Takže přemýšlíme, co dělat dál," říká Oleksij Kravčenko ze středoukrajinské Poltavy.

Spolu se svým společníkem vyráběl součástky do vodních pump. Poklesu byznysu ale téměř nelituje. "Jak s nimi dál obchodovat potom, co nám udělali? Oni nás prostě chtějí zničit," prohlašuje rezolutně Oleksij. Jeho společník dokonce vstoupil do jednoho z dobrovolnických oddílů, které na východě země bojují proti proruským rebelům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.