V Divadle Na zábradlí uvedli další inscenaci bez pevného textu: tentokrát koláž citací z klasiků i herecké tvorby spojuje fenomén smrti. Jak s ní souvisí název Požitkáři, se ovšem lze jen dohadovat. Režijní práce Jana Mikuláška je totiž jako obvykle plná nejednoznačných snových obrazů, vyšinutých situací a gagů, rafinované ironie a neartikulovaných pocitů.

Požitkáři na Zábradlí matou diváka stejně úspěšně jako zlatě zarámovaná zrcadla na scéně, kterou pro ně navrhl Marek Cpin. Je to místnost vytapetovaná rudým plyšem, s červenou pohovkou, křesílky a klavírem. Pravděpodobně hotelová hala. V zrcadlech se místo hlediště zdánlivě odráží další, nápadně vyvzorovaný prostor s dveřmi na toalety. Ve skutečnosti jsou ale zrcadlové plochy jen obyčejným sklem a průhledem do zadní části scény.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.