Být, či nebýt. Nebo si jen čile zapitvat

Benjamin Black
Odplata (Přeložila Martina Knápková)
Moba 2014, 264 stran

Pro vážnou prózu v žánrovém převleku asi není nic příhodnějšího než mikrosvět zbohatlické jachty, jejíž lodivod si zčistajasna vystřelí mozek z hlavy. Jeho host aby se pak horko těžko dostával k pobřeží. Kdo tím komu oplácel, toť otázka hodná existenciálního bludiště v Hamletově hlavě. Také v pátém svazku série "irských detektivek", v nichž laureát Ceny Franze Kafky John Banville používá noirový pseudonym Benjamin Black, projeví jeho truchlivý pátrač Quirke znovu až nepřístojnou zvědavost. Patolog z dublinské prosektury, který má radši mrtvé a z prvků dosud živých vyhledává fatální dámičky a špiritus, si čile zapitvá, neboť Irsko padesátých let, ovládané klany a ještě mocnějším pokrytectvím, mu nabídne tři nové oběti v rubáši. Joyce měl už před sto lety pravdu: tahle země je vážně hrozně dušičková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.