"Vidíte, jsme tady samé ženy," upozornila v den zahájení nejnovější výstavy v pražském Domě U Zlatého prstenu její kurátorka Pavlína Morganová. A aby svým slovům dodala váhu, vyndala zpoza zad katalog, který – jak jinak – sestavily také pouze ženy. Stejně jako výstava nese název Někdy v sukni / Umění 90. let.

Čtrnáct současných českých výtvarnic, na jejíchž dílech Morganová v třípatrové galerii dokumentuje vývoj českého umění od listopadové revoluce po konec tisíciletí, vyzpovídalo pro katalog několik kunsthistoriček, portréty umělkyň dodala fotografka Aleksandra Vajd, katalog zlomila grafička Adéla Svobodová a dostalo se i na kritičku umění Martinu Pachmanovou, jež pro expozici postrádající záměrně jakýkoli mužský prvek vytvořila specifický diagram.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.