Válka nervů ohledně nákupu ruského plynu Ukrajinou pokračuje. Dohoda o dodávkách mezi Gazpromem a Naftogazem byla sice podepsána pod dohledem Evropské komise, dodávky ale nezačaly. Naftogaz totiž hodlá začít nakupovat, až cena klesne. Největší optimisté dokonce tvrdí, že by se Ukrajina mohla bez ruských dodávek zcela obejít.

Minulý týden se dokonce odehrála nevídaná událost. Naftogaz vrátil Gazpromu část poplatku za tranzit plynu. Podle Kyjeva ruská společnost měla platit méně. Důvodem je totiž rozdílná představa o ceně tranzitu, která je spojena s cenou plynu. "My počítáme s cenou podle kontraktu, zatímco Naftogaz podle nějakých svých vzorců," řekl představitel Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.