Kalifornská společnost Knightscope uvádí na trh robota, který by v budoucnu mohl převzít velkou část úkolů vykonávaných pracovníky bezpečnostních agentur. Prvních pět robotických strážných označovaných jako Knightscope K5 již působí v kalifornském Silicon Valley, kde mají na starost ostrahu objektu společnosti Microsoft.

Robotický strážný pracuje v nepřetržitém provozu, tj. 24 hodin, 7 dnů v týdnu, přičemž výdrž plně nabitého akumulátoru je přibližně jeden den, v závislosti na aktivitách robota. V případě, že je potřeba akumulátor dobít, robot se sám vrátí na rychlonabíjecí podložku, kde během dvaceti minut načerpá energii potřebnou pro další provoz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Roboti by v budoucnu mohli převzít velkou část úkolů, které zatím ve firmách vykonávají pracovníci bezpečnostních agentur.
  • Společnost Microsoft je první, která k ochraně svého objektu využívá pět bezpečnostních robotů Knightscope K5.
  • Robotičtí strážní nejsou ozbrojeni, výhledově by se však tento stav mohl změnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru