Nic není staršího než včerejší noviny. Teolog Tomáš Halík novým výborem vlastních publicistických textů z devadesátých let staví toto klišé na hlavu. Jeho práce shrnuté v knize Obnovíš tvář země jsou sice dobové, přesto stále zneklidňují.

Nad nejedním dvě desetiletí starým Halíkovým "proroctvím" mohou nyní jeho příznivci zajásat: Vidíte, už tehdy to někdo říkal! Ano, Halík pojmenoval některé tendence (v církvi i společnosti) dříve než mnozí jiní. Nemáme však před sebou výsledky závodu intelektuálů na velmi dlouhou trať, není tedy podstatné, kdo vyběhl první. Důležité je, že Halík trvale dostává kritické úloze intelektuála. V propojení s jeho kněžstvím, které má naopak v popisu práce být alespoň trochu konejšivé, a s nesmlouvavou veřejnou angažovaností, dostává česká společnost do ruky koktejl velmi potřebných kvalit a barev.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.