Stefan Zweig a Joseph Roth byli přátelé. Literární souputníci, kteří se navzájem obdivovali, ale i kritizovali a intelektuálně na sobě záviseli. Je léto 1936. Poslední léto jejich přátelství, poslední léto nejen pro ně, ale také pro pestrou směsici německy píšících spisovatelů, kteří museli odejít z nacistického Německa, protože jejich díla a názory byly pro ně smrtelně nebezpečné.

Onoho léta v přímořském letovisku v Belgii se v knize německého novináře a spisovatele Volkera Weidermanna nazvané Ostende 1936 – Léto jednoho přátelství setkávají nejen Zweig a Roth, ale také Egon Erwin Kisch či Irmgard Keunová. Všem je jasné, že v Evropě se schyluje k válce, přestože Hitler právě pořádá olympiádu a snaží se celý svět přesvědčit o opaku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.