V Česku se od 90. let mluví o zrychlení výstavby klíčových linek velmi vysokého napětí, ale ani za těch dvacet let se nic nezměnilo, říká v rozhovoru pro HN Vladimír Tošovský, generální ředitel státní společnosti ČEPS, která spravuje přenosovou soustavu v Česku. Všichni sice uznávají, že kvalitní vedení je důležité, ale zároveň se podle něj soukromníci i obce sveřepě drží pravidla "postavte to někde jinde". A tak se výstavba neúměrně táhne.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lidé sice chtějí bezpečné dodávky elektřiny, odmítají ale stožáry na svém pozemku, říká v rozhovoru pro HN generální ředitel ČEPS Vladimír Tošovský.
  • ČEPS do sítě velmi vysokého napětí investuje ročně tři až čtyři miliardy korun.
  • V současné době firma staví linku na severovýchodě České republiky mezi Krasíkovem a Horními Životicemi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.