Nejpozději do roku 2037 Česko potřebuje postavit a spustit dva nové jaderné bloky. S ohledem na udržení zaměstnanosti má jeden z nich vyrůst v jihočeském Temelíně a druhý v Dukovanech na jižní Moravě. Takové jsou hlavní závěry dlouho očekávaného vládního návrhu, který má určit budoucnost jaderné energetiky v zemi.

Materiál začíná doporučením, že je "z pohledu státu žádoucí neodkladně zahájit přípravu na výstavbu jednoho jaderného bloku v lokalitě Temelín a jednoho bloku v lokalitě Dukovany". Do provozu se mají dostat nejpozději v roce 2037, aby včas nahradily dožívající dukovanské reaktory z 80. let minulého století.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.