Od zvláštního zpravodaje z Los Angeles – Nejznámějšího žijícího českého fotografa Josefa Koudelku vždy provázely problémy s občanstvím a obecně státní příslušností. Podtrhuje to i název výstavy, která až do 22. března probíhá v prestižním Getty Center v americkém Los Angeles.

Expozice se jmenuje "Národnost nejistá" podle razítka, jímž kdysi britští celníci opatřovali Koudelkův pas. Po roce 1968, kdy nafotil svůj známý cyklus snímků z invaze vojsk Varšavské smlouvy a vzápětí emigroval, totiž Koudelka vedl nomádský život. Na západ Evropy vyrážel fotit Romy a kdykoliv se vracel do Anglie, nikdy nebyl celníkům s to doložit místo narození.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.