Je to jako placebo, člověk se na chvíli zaměstná a nemá pocit bezmoci. I přesto, že mačkání tlačítka na semaforech podle britské stanice BBC reálný dopad na to, kolik času člověk stráví na přechodu, nemá, alespoň se mu uleví.

Podle BBC se například semafory v Londýně řídí podle toho, jak jsou naprogramované. Spěchající chodec s rukou na tlačítku na tom nic nezmění. Přesto se ale může cítit lépe, zdánlivě přebírá kontrolu nad situací. Pokud na přechodu mačká tlačítko střídavě více lidí, z náhodných kolemjdoucích se stává skupina se stejným cílem, kterou tak alespoň na chvíli něco spojuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mačkat tlačítka na semaforu přináší jen dobrý pocit, nic víc, tvrdí BBC.
  • Semafory v Londýně se řídí podle toho, jak jsou naprogramované. Spěchající chodec s rukou na tlačítku na tom nic nezmění.
  • Podle mluvčí pražské Technické správy komunikací to v Česku neplatí, bez zmáčknutí tlačítka se chodec na druhou stranu nedostane.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.