Na stole před Davidem Mlíčkem leží blok s nápisem "Be Strong" na deskách. "To je náhoda. Nutně jsem potřeboval blok s linkami a jiný v papírnictví neměli," usměje se osmatřicetiletý právník v kavárně Adria na pražské Národní třídě. Je to už jiný úsměv, než o který se občas rozpačitě pokusil loni na podzim, kdy začínal soudní proces v kauze ProMoPro.

Je středa 24. června odpoledne a David Mlíčko si jen před pár hodinami vyslechl osvobozující rozsudek. Zatím nepravomocný, ale aspoň něco. Po třech letech v pozici obviněného a obžalovaného je to první potvrzení toho, co Mlíčko, někdejší šéf odboru rozpočtu a veřejných zakázek Úřadu vlády, tvrdí po celou dobu: On ani dva jeho obžalovaní kolegové úředníci opravdu nemohou za to, že se audiovizuální služby při českém předsednictví EU na jaře 2009 prodražily o 327 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru