Vodní plochu koupaliště lemuje dřevěné molo. Voda je průzračně čistá, lehce se zbarvuje dozelena a není cítit chlorem. Nikde žádné modré kachličky. Trochu jako u jezera v přírodě. Plovárna v pražském Radotíně přišla na několik desítek milionů korun. "Je prima, že tu není chlorovaná voda. I obložení celého bazénu je velice příjemné," chválí si prostředí jedna z návštěvnic Ludmila Spotová.

Radotínská plovárna je takzvaným koupacím biotopem. Vodu zde čistí rostliny, řasy a mikroorganismy ve štěrkovém podloží, slouží k tomu i okolní laguny, které připomínají mokřady.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.