Když si Dominika Braná ze slovenského Popradu vybírala vysokou školu, rozhodovala se hlavně podle kvality a dobrých referencí. Měla už kamarádku na Fakultě sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně, nakonec se i ona rozhodla nastoupit tam.

"Nebrala jsem to tak, že jdu studovat do Česka, ale na Masaryčku. Země v mém případě nehrála velkou roli, rozhodně to nebylo tak, že bych chtěla jít za každou cenu ze Slovenska," říká dvaadvacetiletá Braná.

Také Zuzka Dzurdzíková přišla do Brna za kvalitou. "Často jsem slyšela, že české školy jsou lepší než slovenské. Je to pro nás hanba, ale bylo to v mém rozhodování hodně důležité," uvádí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.