Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček je často vysmívanou figurou. Jeho způsob obhajoby a výkladu názorů a postojů Miloše Zemana totiž vyvolává podezření, že při ztotožňování se s hlavou státu prošel pozoruhodnou proměnou vlastní identity. Někdy tedy nevíme, kdo je Ovčáček a kdo Zeman − naopak to zatím nefunguje, ale kdo ví…

Občas se však mluvčí svými slovy přesně trefí do míst, která českou společnost skutečně bolí. Pak jdou humor a výsměch stranou a je třeba přiklonit se k vážnosti a přemýšlení. Naposledy se to stalo, když v reakci na petici vědců vyzývající prezidenta i celou českou společnost k uklidnění hysterie kolem uprchlíků použil pan Ovčáček spojení "takzvané elity".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru