Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Každý, kdo totiž někdy alespoň okrajově nahlédl pod pokličku přerovského úřadu, ví, že se s odchodem Tomáše Vrány zase nic tak zásadního neděje.

Tomáš Vrána už dávno není hlavním hybatelem domu, na který spoléhají banky, telefonní operátoři i obce. Díky schopnému řediteli Robertu Runtákovi, skupině exekutorských kandidátů a propracované organizaci dvousethlavého úřadu se z "Vrány" stal stroj na peníze věřitelů. Stroj, který přitom potřeboval Vránovo řízení jen pár dní v měsíci. Řídil se sám a řídil se z hlediska efektivity dobře.

I když se budou rojit všemožné spekulace, osud obávaného domu v přerovské Komenského ulici rozhodně zpečetěn není. Dá se s jistotou předpokládat, že se o Vránovo místo budou ucházet ti, kteří v "jeho" impériu už sbírali zkušenosti. Ať jde o služebně nejstarší, Vlastimila Kociána či Radovana Bajgara, mediálně schůdnější "ženské řešení" u Radky Hartmannové anebo Martiny Zouharové či všeobecně uznávaného experta Lukáše Jíchu, tvrdší konkurenci si případní adepti nemohou představit.

Ano, dá se očekávat, že o místo budou mít zájem ti, kteří chtějí být velcí a mocní (logicky, exekutorské kandidáty bez ambicí by Vránův dům pohltil a zničil) - ale obstojí proti pětici Vránových odchovanců? A i kdyby obstáli... Vránův dlouholetý exekutorský kandidát René Mohyla se před dvěma lety ujal uvolněného druhého exekutorského úřadu v Přerově. A kde že sídlí? V té samé budově jako Vrána...

Související