Zprávy ze světa peněz a byznysu, které dnes stojí za pozornost:

Praha. Český statistický úřad zveřejní výsledky šetření průměrných cen pohonných hmot, topných olejů.

Praha. Česká národní banka zveřejní seznam měnových finančních institucí v ČR k 30. září 2015.

Liberec. 09:00 Den regionálních potravin Libereckého kraje - tradiční prezentace regionálních výrobců spojená s ochutnávkami a farmářským trhem. Vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže Regionální potravina Libereckého kraje.

Pardubice. 09:30 Slavnostní otevření nového sídla české výrobní firmy Recutech, která dodává komponenty do větracích rekuperačních jednotek.

Berlín. 08:00 Vývoj maloobchodního obratu v Německu za srpen.

Moskva. 14:00 Index spotřebitelských cen za září v Rusku.

Washington. 14:30 Vývoj zářijové nezaměstnanosti v USA.

Slovensko bude příští týden mít čtvrtého mobilního operátora. Cílí na mladé, láká na nízké ceny a rychlý internet

Na slovenský telekomunikační trh se chystá vstoupit čtvrtý operátor. Jeho jméno a logo mateřská společnost Swan zatím tají.

Má velkou šanci prosadit se u klientů, hlavně díky velmi nízkým cenám za mobilní data a mnohonásobně rychlejším připojením. Pětinový podíl nové společnosti odkoupila Slovenská pošta. Mnohým se nelíbí, že státní firma vstupuje do soukromého sektoru.

Firmou roku v Libereckém kraji je pekařství Mikula Turnov. Jeho specialitou je tříkilový chleba

Titul firma roku Libereckého kraje získalo pekařství Mikula Turnov, společnost sázející na tradiční receptury a ruční výrobu.

Živnostníkem roku Libereckého kraje je brusič skla Bedřich Seifert. Ten vybudoval největší soukromé brusírny skla v Česku.

HTC zrušilo obří investici v Brně. Evropské servisní středisko mobilních telefonů na Moravě nepostaví

Tchajwanská společnost HTC oznámila, že v Brně nepostaví servisní středisko pro část evropského trhu. Firma se prý dohodla s dosavadní sítí servisů. Společnost zažívá špatné období. Pochybnosti o brněnském centru se objevily už v srpnu.

České ekonomice měla investice přinést až miliardu korun.

Sílu ekonomiky Německa skandál koncernu VW nepodlomil. Zatím

Německo má podle zprávy Světového ekonomického fóra nejvyšší konkurenční schopnost v celé Evropské unii a čtvrtou nejlepší na světě. Oproti loňsku dokonce postoupilo o jednu příčku. Německo si upevnilo postavení ve světovém žebříčku konkurenční schopnosti především díky své lepší hospodářské situaci.

Ruský Aeroflot zrušil převzetí aerolinek Transaero. Těm nezbývá nic jiného než vyhlásit bankrot

Ruská letecká společnost Aeroflot nepřevezme aerolinky Transaero. Hlavní akcionáři aerolinek nepředložili včas svůj návrh na převzetí podílu, o který Aeroflot usiloval. Transaero nyní bude muset podle ruských médií zřejmě vyhlásit bankrot.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru