Svatá země se v posledních týdnech dostala znovu do varu násilností. Jejich rozbuškou se stala fáma, že Izrael chce změnit status quo na Chrámové hoře. To je místo ve starém jeruzalémském městě, kde se nacházejí svaté mešity i zbytky dvou v dávných dobách rozbořených židovských chrámů. Fáma spočívá v tom, že Židé se budou smět modlit nejen u Zdi nářků, pozůstatku Šalamounova chrámu, ale i nad ní, na prostranství, kde se kromě mešity al-Aksá nachází i zlatou kopulí zářící muslimský Skalní dóm. Ten stojí na skále, ze které prorok Mohamed podle koránské tradice odletěl do nebe.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.