Na českém trhu působí téměř 37 tisíc e-shopů, ne všichni jejich provozovatelé se ale orientují v právní úpravě pro internetové podnikání. Dopouštějí se proto zbytečných chyb, které je můžou stát až miliony korun. Pravidla, kterými se e-commerce řídí, se navíc neustále mění, vývoj legislativy je proto nutné nepřetržitě sledovat a přizpůsobovat se mu.

Ve spolupráci s advokátkou a odbornicí na internetové právo Lucií Radkovičovou jsme pro vás připravili 12 rad, jak mít e-shop v souladu se zákonem a vyhnout se problémům.

1. Uveřejněte na webu povinné údaje

Už několik let mají podnikatelé zákonnou povinnost uveřejňovat na webu své identifikační údaje, ale většina to stále nedělá a riskuje zbytečné problémy. Jedná se o jméno a příjmení nebo název, sídlo, IČ, DIČ a údaj o zápise do příslušného rejstříku.

"Je možné uvést i další údaje, pokud nevyvolávají klamavý dojem. Může to být například odborné zaměření, telefonní číslo, email či adresa," vyjmenovává Radkovičová.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.